"Dozwól mi, chwalić Cię, Panno Przenajświętsza."

bł. Jan Duns Szkot

tvp1 tvp2 tvp3 tvp4

Siostry Klaryski z wizytą w Telewizji Polskiej

W minioną niedzielę, pierwszą niedzielę Adwentu, na zaproszenie Redakcji Programów Katolickich, matka Zofia i siostra Faustyna, wzięły udział w audycji Między ziemią a niebem, emitowanej na żywo w telewizji publicznej.

Rozmowa, jaką przeprowadziła z  siostrami, red. Joanna Ładzińska - Molak, dotyczyła akcji, jakiej podjęły się sandomierskie klaryski.
Otóż, zamieściły na swojej stronie internetowej „Wielką księgę modlitwy”. Zobowiązały się modlić za wszystkich tych, którzy o tę modlitwę poproszą.
Siostry, dla których modlitwa jest podstawą życia zakonnego, chcą  ukazać potęgę modlitwy,
a przede wszystkim ogrom Bożego miłosierdzia.
Siostry, zapalą w naszej intencji, a także w intencjach naszych bliskich „adwentowe lampiony modlitwy”. Skorzystajmy z zaproszenia i pomocy tych, które na co dzień, „wszystkie nasze dzienne sprawy” omawiają z Tym, Który powierzył im modlitewną misję na Ziemi.

 

Od czasu, kiedy zapukałam do furty klasztornej, jestem szczęśliwa, że jest ktoś, kto się modli
za mnie i bliskich memu sercu. Przekonajcie się, jakie to cudowne uczucie. A jeśli możecie wesprzeć ofiarami budowę klasztoru, do którego w przyszłości będzie można przyjechać na rekolekcje, a także by zasmakować kuchni klasztornej, siostry będą ogromnie wdzięczne.

 

Siostry klaryski, co warto podkreślić, cieszyły się „na Woronicza”, zainteresowaniem i ogromną sympatią. Opuszczają mury klasztorne, jedynie z ważnych powodów, jednym z nich był udział
w audycji Między ziemią a niebem.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem audycji z udziałem matki Zofii i siostry Faustyny, zapraszam na stronę: www.tvp.pl.  Audycja ta ma charakter cykliczny, ukazuje się w każdą niedzielę na antenie TVP1, o godzinie 11.55. Adresowana jest do tych którzy interesują się m.in. życiem Kościoła w Polsce i na świecie, aktualnymi wydarzeniami z Watykanu, a także tymi społecznymi charytatywnymi i ekumenicznymi. 

Poza audycją Między ziemią a niebem, w Telewizji Polskiej można obejrzeć inne, takie jak: Ziarno adresowane do uczniów szkół podstawowych i ich rodziców (TVP1, w każdą sobotę, godz. 7.25), My, Wy, Oni - cotygodniowy magazyn dla rodzin, (TVP1, w każdy czwartek, godz. 11.45), Słowo na niedzielę, zachęca by Pismo Święte stało się naszą codzienną lekturą (TVP2, w każdą sobotę, godz. 16.40), Pytając o Boga, zawiera cykl reportaży dotyczących współczesnej Polski i realne sytuacje, w jakich znajdują  się dziś katolicy (TVP2 , w poniedziałki, godz. 12.40 oraz na antenie TVP Lublin, w każdą ostatnia niedzielę miesiąca, o godz. 8.00),
a także Coś dla Ciebie - pokazuje ciekawych ludzi oraz ich inicjatywy, które mogą stać się bodźcem do działania dla innych (TVP2, w poniedziałki, godz. 11.30). Ponadto w każdą niedzielę transmitowana jest Msza Św. z różnych kościołów w Polsce, (TVP1 i TVP POLONIA, godz. 7.00), a także Anioł Pański – niedzielna modlitwa maryjna, która jest również okazją,
by spotkać się z papieżem i wysłuchać jego katechezy (TVP1, godz. 12.00).

 

Fotoreportaż z pobytu sióstr klarysek w Telewizji Polskiej jest autorstwa Pana Dionizego Pokusy, dzięki któremu siostry mogły przyjechać do Warszawy, gdzie jak same potwierdzają, doświadczyły zrozumienia i serdeczności, za co wszystkim bardzo dziękują.

Barbara Jelonek
TVP S.A.
 

by APATHEIA© 2011 for Klaryski Sandomierz©